XIVA SHAHAR HOKIMLIGI RASMIY BAYONOTI
Xiva shahrining “Yangi Turmush” mahallasi hududida yashovchi fuqaro Jumaniyazov Ismoilga tegishli turar-joy binosi oldidagi shahar hokimligi zahirasidagi yer maydonining auksion orqali sotilgani yuzasidan bildirilgan norozilik va ushbu masalaga oid ijtimoiy tarmoqlarda tarqatilgan videomaterialga munosabat bildiramiz:
Xiva shahrining tasdiqlangan Bosh reja loyihasida fuqaro Jumaniyazov Ismoilga tegishli turar-joy binosi va u tomonidan talab qilinayotgan yo‘l mavjud emasligi rasmiy ravishda tasdiqlangan.
Shu munosabat bilan, Xiva shahar hokimligi ommaviy axborot vositalari vakillarini faqat rasmiy manbalarga asoslanib axborot tarqatishga hamda shahar infratuzilmasini rivojlantirishga qaratilgan chora-tadbirlarni qo‘llab-quvvatlashga chaqiradi. Ijtimoiy tarmoqlarda tarqatilgan videomaterial haqiqatga mos kelmaydigan, asossiz va chalg‘ituvchi ma’lumotlarni o‘z ichiga olgan bo‘lib, fuqarolarni bunday yolg‘on axborotga ishonmaslikka chaqiramiz.